Eglė Gerulaitytė “Bastūnės liudijimai“

Kviečiu leistis į užburiančią ir įtraukiančią kelionę po Pietų Ameriką. O po šį žemyną – jo kalnus, dykumas ir vandenynus savo knygoje „Bastūnės liudijimai“ itin sumaniai ir tikroviškai veda keliautoja, žurnalistė, žirgų psichologiją, filosofiją ir tarptautinius santykius studijavusi Eglė Gerulaitytė. Keliasdešimt tūkstančių kilometrų nukeliavusi mergina pasakoja, kad jos tėtis – beje, garsus muzikologas Viktoras Gerulaitis – jau ankstyvoje vaikystėje vietoj pasakų apie zuikučius ir fėjas jai perpasakodavo Žiulio Verno istorijas. 

“Kai paaugau, kartu knaisiodavomės po enciklopedijas, tyrinėdami žemynus. Turėjau sąsiuvinį, kuriame rašydavausi pasaulio sostines ir persipiešdavau šalių vėliavas. Maža norėjau būti indėnų vadu arba Magelanu. Galiausiai, po ilgų ieškojimų aš atsidūriau ten, kur visada turėjau būti – kelyje.“

Beje, skersai išilgai Pietų Ameriką – Peru, Boliviją, Argentiną, Čilę, Ekvadorą, Kolumbiją – mergina apkeliavo ne bet kaip, o viena pati, motociklu, kurį nusipirko ir per porą valandų išmoko vairuoti kelionės išvakarėse. Maža to, naujai iškepta motociklo vairuotoja keliavo be jokios navigacijos ar žemėlapių.

Andų viršukalnių indėnai, Amazonijos džiunglių šamanai, Bolivijos kokos augintojai, Peru auksakasiai – tai ne mokslinių žurnalų ar knygų veikėjai, o realūs žmonės, kuriuos savo kelionėje sutiko ir su kuriais bendravo autorė. Jos patirtos ribinės situacijos, kuomet užklumpa džiunglių karštinė, vidury dykynės baigiasi kuras ar įkalina smėlio audra nesustabdo keliautojos, atvirkščiai – ji su dar didesniu užsidegimu ragina savo motociklą, meiliai pramintą mėlynuoju poniu, tolyn, į Pietus.

„Leidausi per visą Pietų Amerikos žemyną, vaikydamasi tobulo rytojaus. Ieškojau kažin kokio didžiojo atsakymo, išsigelbėjimo, tėviškai besišypsančio Didžiojo Kūrėjo. Netvėriau savyje kažko tikėdamasi iš pasaulio ir kartu jausdama, jog nenusipelniau tokios laisvės, neaprėpiamų Patagonijos platybių, tokių svaiginamai aukštų Andų ir apsnūdusių Naujojo Pasaulio džiunglių. Keliavau vedama paaugliško nirtulio ir begalinio ilgesio, tačiau galiausiai supratau, kad pasaulis man nieko neskolingas. Dabar keliauju ieškodama, ką pasauliui galėčiau pasiūlyti pati.“

Savo knygoje E. Gerulaitytė tarsi praskleidžia uždangą į dar nematytą pasaulį, ir leidžia prisiliesti prie paslaptingų dalykų, kurie iš tiesų egzistuoja, tačiau ne visiems lemta juos pažinti. Matytus vaizdus ir patirtus įspūdžius autorė perteikia itin spalvingai ir meistriškai, puikia, sodria literatūrine kalba, o tai neabejotinai išskiria jos knygą iš kitų kelionių žanro kūrinių.

Eglės Gerulaitytės “Bastūnės liudijimus“ išleido leidykla Tyto Alba. Apžvalga transliuota Žinių radijo laidoje “Renkuosi knygą“.

https://www.ziniuradijas.lt/embed/84908

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s